Október 9-én került megrendezésre a Tini Galopp elnevezésű, élményalapú tanulást támogató, információkereső vetélkedő, melyen iskolánk 3 3 fős csapattal képviseltette magát, név szerint Megyes Dorina, Németh Márton Dániel, Takács Dorina Anna a 10.ST-ből, Szecsődi Nikoletta, Treplán Elizabet, Ürmösi Zsófia, Antal Réka, Kovács Lili és Király Botond a 9.KKöT-ből.

A programot évről évre az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központja szervezi az Iskolai könyvtárak világhónapja alkalmából. Felhívásukra az ideji tanévben 20 iskola 32 háromfős csapata nevezett Vas- és Zala vármegyéből.

A gyülekező után a Rum-Kastély EGYMI diákjainak és pedagógusainak műsora következett, majd 5 percenként indultak útjukra a csapatok, melyek két útvonalon Szombathely történelmi emlékhelyeinek felkutatásával járták be belvárost. Amikor mindannyian célba értek, pihenésképpen társasjátékoztak, egymással beszélgettek a kamaszok, majd a kísérő rendezvényen Szombathelyről szóló, játékos kvízen is kipróbálhatták tudásukat. A vetélkedőn való részvételért minden tanuló emléklapot és ajándékot kapott.

Gratulálok a versenyzőinknek!

Az osztályfőnök kollégáknak,Divós-Bertók Edinának és Tóth Tamásnak köszönöm a szervezésben nyújtott segítséget!

 

Fotók forrása: ELTE SRPSZKK