A tavasz a természet újjászületésének időszaka, felébred, s újra élettel, fénnyel, illatokkal telik meg a minket körülvevő világ. Nem árt, ha ezekben a napokban mi is ébresztőt fújunk önmagunknak, s átgondoljuk, mit tehetünk testünk (és egyúttal lelkünk) egészségéért.

E gondolatok jegyében szervezett tavaszi testébresztő napot Csuk Zsuzsa iskolavédőnő a Szombathely és Járása Egészségfejlesztési Iroda munkatársaival, Szákovics-Varga Ildikóval, Martinek Eszterrel és Sümeghy Csillaggal együttműködve. Április 9-én, egy nyáriasan meleg tavaszi napon a kollégium egyik ízlésesen berendezett termében, valamint a szomszédos orvosi szobában várták a programra jelentkező 6 érdeklődő osztály diákjait és tanáraikat a szervezők.

A csoportok kialakítása után 4 állomás valamelyikét keresték fel a tanulók. A mozgásos amőba, illetve a lufifújó és „–szállító” verseny tudatosította, hogy a mozgás szükséges az egészség megőrzéséhez, a társasjáték elsősorban az életmódváltással kapcsolatos motivációs tényezők felderítésében, átgondolásában segített, míg a helyes táplálkozás jegyében bizonyos élelmiszerek rejtett cukor- és kalóriatartalmát becsülhették meg a résztvevők, s természetesen nem maradhatott el az InBody készülékkel végzett testösszetétel-mérés sem.

A foglalkozások derűs hangulatban teltek, a résztvevők pedig élményekkel, ismeretekkel és saját testük állapotával kapcsolatos hasznos, fontos információkkal gazdagodhattak ezen a szép tavaszi délelőttön.

 

Csuk Zsuzsa

Tóth Tamás