1. január 22-én a Magyar Kultúra Napján emlékeztünk a Himnusz születésének 200. évfordulójára. 1823-ban ezen a napon készítette el Kölcsey Ferenc nemzeti énekünk végső kéziratát.

Az évfordulóhoz kapcsolódva iskolánkban közösen emlékeztünk. Kovács Nóra 11. KT osztályos tanuló előadásában meghallgattuk a Himnusz teljes szövegét, majd diákok és tanárok közösen elénekelték nemzeti imádságunkat.

Mivel az idei tanévben ünnepeljük Petőfi Sándor és Madách Imre születésének 200. évfordulóját is, a Herman Ottó Galériában kiállítással tisztelgünk nemzeti nagyjaink emléke előtt.