Nagy örömünkre szolgált, hogy idén augusztusban is sikerült megszervezni iskolánk környezetvédelmi és vízügyi technikus szakos tanulóinak az egy hetes projektprogramját a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban. A „Fertői projekthét” – illetve régen „nyári gyakorlat” – hagyománya valamivel több mint negyed évszázados múltra tekint vissza és egyidős a szak történetével. Ez idő alatt sok átalakuláson esett át ez a program, amit a névváltozás, a keretek, valamint a tartalom újragondolása is jelez

Sok egyéb más mellett tanulóink a nemzeti park Sopron melletti Szárhalmi-erdőben végeztek élőhely rekonstrukciót, megismerkedve közben a terület növény- és állatvilágával. Lehetősége volt a csapatnak a Hidegség község határában lévő békaterelő árkok karbantartásában is részt venni. Nagy sikere volt a fertődi Eszterházy-kastélyban megtekintésének a múzeumi tárlatvezetéssel.

Diákjaink szakmai ismereteiket a Sziki őszirózsa tanösvény bejárásával egybe kötött madármegfigyelő programon épp úgy, mint a Fertő nyugati oldalán a nádasok, a csatornák és a nádasba záródott belső tavak élővilágát bemutató kenutúrán is bővíthették.

A projekthét sikerét mutatja, hogy hermanos tanulóinkat – ahogy sok-sok éve már – jövőre is vissza várják a nemzeti park szakemberei!