A Savaria Floriadae 2018-ban 29., a Savaria Parcum pedig 5. alkalommal kerül megrendezésre.

Előbbi kiemelkedik a város, sőt a megye virágos rendezvényei közül is. Ez rendelkezik ugyanis a legrégebbi hagyományokkal. Egy virágkötészeti versenyről van szó, melyhez kapcsolódik kiállítás, s a park-és kertépítők versenye is. Utóbbi idén előválogatóként szolgál az Euroskillshez. A rendezvények főszervezője a Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium.

Az idei Savaria Floriadae verseny- melyet április 6-8. között rendeznek meg- témája a „Tavaszi virágeső”. A versenyzőknek menyasszonyi csokrot, alkalmi ruhadíszt, valamint ernyődíszt kell majd készítenie. Az iskola már januárban eljuttatta felhívását a magyar, illetve külföldi társintézményekhez, előre láthatóan sokan vesznek majd részt a megmérettetésen hat magyar és két külföldi iskolából. Őket szakmai zsűri fogja értékelni. A versenyt több kertészeti cég és Szombathely város önkormányzata is támogatja, hogy megfelelő minőségű kreatív munkák születhessenek.

(vaol.hu)

XXIX. Savaria Floriadae Ifjú Virágkötők Nemzetközi Versenye

Menyasszonyi csokor kategóriában

6. helyezett:      Fabianová Monika – Stredná odborná škola G. Čejku – Malinovo
5. helyezett:      Steigerwald Nóra – Magyar Gyula Kertészeti Szakképző Iskola, Budapest
4. helyezett:      Bősze Eszter – Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
3. helyezett:      Horváth Fanni – Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
2. helyezett:      Kató Szabolcs Áron – Bereczki Máté Élelmiszeripari és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Sportiskola, Baja
1. helyezett:      Borbélyová Svetlana – Malinovo

Alkalmi ruhadísz kategóriában

6. helyezett:      Demendi Viktória – Magyar Gyula Kertészeti Szakképző Iskola, Budapest
5. helyezett:      Horváth Fanni – Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
4. helyezett:      Németh-Tóth Dávid – Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
3. helyezett:      Fabianová Monika – Malinovo
2. helyezett:      Kató Szabolcs Áron – Bereczki Máté Élelmiszeripari és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Sportiskola, Baja
1. helyezett:       Borbélyová Svetlana – Malinovo

„Tavaszi virágeső” – ernyődísz kategóriában

6. helyezett:      Pankovics Dominika – Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Győr
5. helyezett:      Fabianová Monika – Malinovo
4. helyezett:      Horváth Fanni – Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
3. helyezett:      Kató Szabolcs Áron – Bereczki Máté Élelmiszeripari és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Sportiskola, Baja
2. helyezett:      Bősze Eszter – Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
1. helyezett:       Borbélyová Svetlana – Malinovo

Az egyéni összetett kategóriában elért eredmények a következők:

6. helyezett:      Bányai Alexandra- Bartha János Kertészeti Szakképző Iskola, Szentes
5. helyezett:      Fabianová Monika – Malinovo
4. helyezett:      Bősze Eszter – Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
3. helyezett:      Horváth Fanni – Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
2. helyezett:      Kató Szabolcs Áron – Bereczki Máté Élelmiszeripari és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Sportiskola, Baja
1. helyezett:      Borbélyová Svetlana – Malinovo

Csapatverseny eredménye a következők:

3. helyezett:      Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Győr
2. helyezett:      Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
1. helyezett:      Malinovo

Különdíjak:

Kategóriánként legjobb helyezést elérő szombathelyi versenyző: Horváth Fanni – Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
A legjobb eredményt elért iskola felkészítő tanára: Nagy Beáta – Malinovo
A legjobban teljesítő szombathelyi versenyző felkészítő tanára: Botos Andrea – Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
A legeredményesebb szombathelyi versenyző: Horváth Fanni – Herman Ottó Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely


V. Savaria Parcum Euroskills Budapest 2018 előválogató versenye

(Az első hét helyezett vehet részt az EuroSklills következő válogatóversenyén a Budapesti Konstruma Szakkiállításon)

7. helyezett csapat: Kelemen Dávid, Szécsényi Attila – Bartha János Kertészeti Szakgimnázium, Szakközépiskola, Szentes
6. helyezett holtversenyben: Csonka Dávid, Ulicza Zsolt – Magyar Gyula Kertészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola, Budapest
                                               és Balázs Martin, Horváth Richárd – Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
4. helyezett csapat: Micsinai Balázs, Nagy Szabolcs – Magyar Gyula Kertészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola, Budapest
3. helyezett csapat: Benkő Viktor, Géczi Vivien – Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakgimnázium és Kollégium, Budapest
2. helyezett csapat: Kovács Dániel, Pintér Márton – Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakgimnázium és Kollégium, Budapest
1. helyezett csapat: Stummer Gergő, Szabó Ákos – Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely

Különdíjak:

A legjobb szombathelyi csapatnak és felkészítő tanárának: Stummer Gergő, Szabó Ákos és Pintér Gábor tanár úr – Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
A legjobb helyezést elért csapat felkészítő tanára: Pintér Gábor tanár úr – Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
Épített elemek használata kategória különdíja: Csonka Dávid, Ulicza Zsolt – Magyar Gyula Kertészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola, Budapest
Növényhasználat kategória különdíja: Micsinai Balázs, Nagy Szabolcs – Magyar Gyula Kertészeti Szakgimnázium és Szakközépiskola, Budapest