Sportágazati munkaközösség

MEGYEI ÜGYESSÉGI CSAPATBAJNOKSÁG

Szeptember 25-én hétfőn, a Sugár úti pályán, megyei atlétika versenyen vettünk részt.

Iskolánkat a 9. L osztályos labdarúgó lányok képviselték, 4x800m-en.

Név szerint: Rajczinger Fanni, Rajczinger Dóra, Matolcsi Cintia és Varga Barbara.

Nagy lelkesedéssel és teljes erőbedobással versenyeztek a lányok, így 4. helyezést értek el.

Gratulálunk és köszönjük, hogy képviselték iskolánkat!

A diákolimpián 4. helyen végzett a Herman leány labdarúgó csapata

2017. május 13-14. között Szekszárdon, nagyszerű körülmények között rendezték meg a 2016/17 tanévi V-VI. korcsoportos Leány Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntőjét, melyen az ország 19 legjobb csapata vett részt.

Vas megyét iskolánk, a Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium lányai képviselték.

Szombaton zajlottak a csoportmérkőzések, ahonnan csapatunk 4 győzelemmel, 100%-os teljesítményt nyújtva csoportelsőként jutott tovább a legjobb 8 csapat közé.

Vasárnap folytatódtak a küzdelmek a helyosztókkal. Fegyelmezett játékkal, nagyszerű egyéni teljesítményekkel nyerte a csapat a negyeddöntőt, így a döntőbe jutásért játszhattunk. Sajnos ezen a mérkőzésen, majd a bronzéremért vívott csatában is alulmaradtunk, így az előkelő 4. helyen végeztünk.

Csapatunk minden tagja maximális teljesítményt nyújtott.

Szép volt lányok! Gratulálunk!

A cél az atlétikai diákolimpia országos döntőbe való jutás volt

Április 26-27-én került megrendezésre a Megyei Diákolimpia Atlétikai Verseny.

Iskolánkat két tanuló képviselte kiváló eredménnyel. Mindketten továbbjutottak Székesfehérvárra az országos döntőbe. Ennek feltétele volt a megyei versenyen a továbbjutási szint elérése.

Antal Ármin remek utolsó lökéssel 13,45m-el megyei 1. helyezett lett.

Németh Zsanett diszkoszvetésben 2. helyezett (34,48m) súlylökésben 3. helyezett (10,61m) lett. Zsanettnak mindkét számban sikerült a továbbjutási szintet megdobnia.

Reméljük május utolsó hétvégéjén is remek formában lesznek a tanulók és eredményesen képviselik az iskolát a döntőben.

Gratulálunk, Ármin és Zsanett!

Bejutott az országos döntőbe a Herman V-VI. korcsoportos leány labdarúgócsapata

2017. április 12-én került megrendezésre a Labdarúgás Városi Diákolimpia a leány V-VI. korcsoportban, amelyen az öt csapat közül magabiztosan három győzelemmel és egy döntetlennel az első helyen végeztünk.

A Városi Diákolimpiai győzelmünkkel továbbjutottunk a Megyei Diákolimpiára, amely erős szélben és hidegben a szentgotthárdi focipályán került megrendezésre.

A lányok kiválóan játszottak, egy győzelemmel és egy döntetlennel kijutottunk az országos döntőre, amit 20 csapat részvételével Szekszárdon rendeznek, 2017. május 12-13-14-én.

Szép volt lányok! Gratulálunk és további sok sikert kívánunk az országoson.

A győztes csapat névsora:

III. helyezés a megyei V-VI. korcsoportos fiú röplabda diákolimpia döntőjében

Iskolánk csapata, újoncként, a városi döntőn elért II. helyezéssel bejutott a megyei döntőbe.

A városi bajnokságon szoros mérkőzésen csak a KDG csapatától kaptak ki, maguk mögé utasították az NLG- t, a Bolyait, és a Savariát.
A megyei döntőn ugyan veszítettek a későbbi győztes kőszegi Jurisits és a városi győztes Kanizsai ellen, de a bronzmérkőzést remek játékkal, az első játszmát szinte vesztett helyzetből megfordítva, 2:0-ra nyerték.

A csapat tagjai: Böhm Flórián, Fischer Ádám, Hoffer Viktor, Kertész Armand, Laczik Ádám,Nyári Ádám, Talabér Erik, Tengelits Roland, Tóth Gábor, Vízlendvai Martin.